Dlaczego dietetyk, a nie dieta koleżanki?

Dlaczego dietetyk, a nie dieta koleżanki?

Niestety nikt jeszcze nie wymyślił diety cud. Nie ma uniwersalnego sposobu odchudzania, który w równym stopniu działałby na wszystkich ludzi. Gdyby tak było, jej autor przypuszczalnie stałby się najbogatszym człowiekiem świata, a wszyscy stosowaliby tylko jego metodę. Z tego powodu należy zawsze bardzo sceptycznie podchodzić do rewelacji opisywanych w sieci, gazetach i panującej „modzie“. Większość sposobów, których spektakularna skuteczność widoczna jest już po kilku dniach, na dłuższą metę bardziej szkodzi niż pomaga naszemu organizmowi.

15203735904_8910fdfe7a_oPełna świadomość dotycząca rodzai oraz efektów działania takich diet (nie tylko tych pożądanych) jest bardzo istotna. Autorami większości z nich są samozwańczy żywieniowcy i lekarze, z dumą nadający kolejnym dziwacznym wytworom swoje nazwiska. Pośród nich odnaleźć możemy diety, które opierają się na ograniczeniu/zwiększeniu spożywania jakichś produktów bądź składników odżywczych oraz takie, których kaloryczność bardziej podobna jest do głodówki niż do normalnego jadłospisu. Każda z nich oczywiście zapewnia ekspresowe uzyskanie upragnionego celu. Kosztem takiego postępowania w nieodległej przyszłości staje się efekt jo‐jo, rozchwiany metabolizm, złe samopoczucie i wilczy głód.

Jeśli nie potrafisz por10390463_838284416259872_1168259960810837981_nadzić sobie z „nadmiarem siebie“ stosując się jedynie do zasad zdrowego odżywiania, okażą się one zbyt ogólne i nieskuteczne -­ warto udać się do dietetyka.

Dzięki rozmowie doradzi on jaki sposób żywienia będzie odpowiedni dla Ciebie, tak aby każdy posiłek był sycący i przede wszystkim odpowiadający smakowym preferencjom, przy jednoczesnej redukcji zbędnych kilogramów. Odchudzanie stanie się wtedy prawdziwą kulinarną przygodą, a nie tylko przygnębiającym chrupaniem selera naciowego.