Program OPŻ – Okołostartowego Przygotowania Żywieniowego

Program OPŻ – Okołostartowego Przygotowania Żywieniowego stworzony został z myślą o profesjonalnych zawodnikach sportowych, a w rzeczywistości OPŻstosowany również przez tzw. „profesjonalnych amatorów”. Holistyczne podejście do treningu pozwoliło wielu uczestnikom programu zrealizować zakładane cele sportowe, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowia (minimalizacja ryzyka kontuzji, wygłuszenie efektów przetrenowania oraz zwiększenie odporności organizmu) oraz prawidłowej masy ciała.

Co to jest OPŻ?

OPŻ to skrót od nazwy Okołostartowe Przygotowanie Żywieniowe. Jest to program ukierunkowany na poprawę wyników sportowych zawodników, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka powstawania kontuzji i przetrenowania. OPŻ stawia na ustabilizowanie masy i składu ciała (zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie/ zwiększenie masy mięśniowej), trening żywieniowy (nauczenie organizmu czerpania energii z pożywienia podczas aktywności fizycznej), ustalenie personalnego schematu nawadniania i odżywiania w trakcie zawodów oraz szybką regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym.

Kto stworzył ten program?

Program Okołostartowego Przygotowania Żywieniowego został stworzony przez doświadczonego i wielokrotnie certyfikowanego dietetyka – Katarzynę Biłous. OPŻ powstawał w sposób całkowicie naturalny, wynikający z bieżących potrzeb usystematyzowania i profesjonalnego przygotowania żywieniowego jej podopiecznych. Z sukcesem stosowany przez elitę zawodników sportów wytrzymałościowych, siłowych oraz motorowych.

Do kogo jest skierowany?

Pierwotnie program OPŻ skierowany był tylko do profesjonalnych zawodników sportowych. Wraz ze zwiększeniem popularności aktywnego trybu życia, a przede wszystkim coraz większe wyzwania jakie stawiają przed sobą „profesjonalni amatorzy” do programu dopuszczeni zostali również sportowcy amatorzy. Udział w programie pozwala chronić nie tylko zdrowie, ale i życie osób uprawiających intensywny wysiłek fizyczny. Ponadto, stosowanie programu OPŻ przez „profesjonalnych amatorów”, bądź osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sportem, pozwala znacznie szybciej cieszyć się doskonałymi wynikami sportowymi.

Jakie są różnice pomiędzy programem OPŻ, a zwykłymi konsultacjami z dietetykiem?

Moduły Okołostartowego Przygotowania Żywieniowego dopełniają się wzajemnie, dzięki czemu starannie rozplanowany w czasie pomaga uzyskać upragnione efekty. Z góry ustalony harmonogram pozwala wprowadzić pewnego rodzaju sportowy reżim, który minimalizuje odejście od zakładanego planu. Zwykłe konsultacje z dietetykiem nie różnią się merytorycznie, jednak w ich przypadku dietetyk ma mniejszą możliwość motywacji oraz kontroli postępów. Pakiety dodatkowo są korzystniejsze cenowo.

Czy istnieje możliwość jednoczesnej opieki trenera, psychologa sportu oraz wykonanie testów wytrzymałościowych?

Współpracujemy z najlepszymi trenerami, psychologami i fizjologami sportu w Polsce, dzięki czemu każdy zawodnik ma możliwość kompleksowej opieki.